מכון פיזיותרפיה – איך בוחרים?

ד"ר נועם רשף, אורתופד ספורט מנתח

מכון פיזיותרפיה – איך בוחרים?

מכון פיזיותרפיה

פיזיותרפיה היא תחום פרא-רפואי, העוסק באבחון וטיפול בהפרעות במערכת התנועה. באמצעות מכשור מתקדם ובעזרת טכניקות מגוונות, טיפולי פיזיותרפיה מאפשרים להקל באופן משמעותי על כאבים, לחזק את השרירים, לשפר את יכולת התנועה ולמנוע הישנות של בעיות אורתופדיות שונות. מעל לכל, פיזיותרפיה חשובה לצורך חזרה לתפקוד ושיפור איכות החיים. לכן, כאשר מחפשים מכון פיזיותרפיה, חשוב לוודא שאתם בוחרים מקום שיספק את המענה המקיף והמתאים ביותר עבורכם, כזה שיאפשר לכם חזרה לשגרה באופן מיטבי. במאמר הבא נפרט על הדברים החשובים שיש להביא בחשבון לפני שבוחרים מכון פיזיותרפיה.

זמינות

זמינות

כאמור, בעיות במערכת התנועה יכולות להוביל לפגיעה קשה באיכות החיים, הן מבחינת כאבים והן מבחינת יכולת התפקוד. המתנה ממושכת לטיפול פיזיותרפי יכולה לגרום לקשיים בתפקוד היומיומי ואף להחמרה של המצב. לכן זמינות מהווה קריטריון חשוב בבחירת מכון פיזיותרפיה – מכון בעל זמינות גבוהה יותר של פיזיותרפיסטים יסייע לכם לקצר את תהליך ההחלמה והשיקום. כאן ישנו יתרון מובהק למכונים פרטיים מול מכוני פיזיותרפיה של קופות החולים, שלרוב זמינותם נמוכה יותר, ונדרש זמן המתנה של שבועות ולעתים גם חודשים. במכון פרטי לרוב ההמתנה תהיה קצרה יותר ולעתים אף תיתכן זמינות מיידית של תורים.

מומחיות

מומחיות

פיזיותרפיה היא תחום נרחב, הכולל בתוכו תתי-תחומים רבים, לרבות פציעות ספורט, ילדים ותינוקות, הגיל השלישי, שיקום נוירולוגי, בעיות שיווי משקל, פה ולסת, שיקום רצפת האגן, שיקום אורתופדי ועוד. חשוב להתאים את שיטת הטיפול לבעיה הספציפית שהמטופל סובל ממנה, לצורך קבלת תוצאות יעילות. על כן, כאשר אתם מחפשים מכון פיזיותרפיה, חשוב לוודא שישנם פיזיותרפיסטים המתמחים בתחום הרלוונטי לכם.

מכשור

מכשור

הקדמה הטכנולוגית של העשורים האחרונים אפשרה לשלב מכשור מתקדם בטיפולי הפיזיותרפיה, הכולל בין היתר גלי הלם, גירוי חשמלי, מכשירים להקניית לחץ על המפרקים, אולטרסאונד טיפולי ועוד. מכשור זה משפר את יעילות הטיפולים ועוזר למקד אותם לאזור הפגוע. בנוסף לכך, הפיזיותרפיסט משתמש בטכניקות של דיקור, ובמכשור מעולם חדרי הכושר והמשקולות, כדי להביא את המטופל לשיקום מיטבי וחזרה לפעילות מלאה. כדאי לברר איזה מכשור יכול לסייע לטיפול בבעיה הספציפית שאתם סובלים ממנה, ולבדוק מראש אם המכשור אכן זמין במכון.

פיזיותרפיה בספורתאג

פיזיותרפיה בספורתאג

ספורתאג הוא מרכז רפואי רב-תחומי המתמחה במתן תמיכה מקצועית והיקפית לאוכלוסיות מגוונות, לרבות טיפולי פיזיותרפיה. בספורתאג הטיפול הפיזיותרפי נעשה תוך שמירה על קשר ישיר בין הרופאים במרכז לבין הפיזיותרפיסטים, ובניית תוכנית השיקום נעשית תוך התחשבות בצרכיו האישיים, בפציעתו ובמטרותיו של כל מטופל. בספורתאג מכשור מתקדם, לרבות גלי הלם, אולטרסאונד טיפולי, גירוי חשמלי ועוד. כמו כן, הפיזיותרפיסטים במרכז מיומנים במגוון טכניקות טיפול שונות, כולל טיפול בעזרת מציאות רבודה, דיקור "יבש" ומניפולציה ידנית.

לתיאום פגישת ייעוץ עמנו, התקשרו למספר שבראש העמוד או השאירו פרטים בעמוד יצירת קשר, ואנו נחזור אליכם בהקדם.